İzmir

-A A +A

Deprem Sırasında Bina Elektriğinin Otomatik Kesilmesi

Proje Dersi: 

Bu sistemin mantığı, deprem sarsıntıları kurulu devredeki civalı kaptaki içine elektrik verilen civanın dalgalanarak zıt kutuba bağlı diğer iletken fırçaya değerek devrenin kısa devre yaptırılarak sigortanın atmasıdır. Böylece bina giriş elektriğinin en kısa sürede kesilmesi sağlanmaktadır.

Sivrisinekle Mücadele

Proje Dersi: 

Sivrisinekle Mücadele

Doğal ortamdan toplanan sivrisineklerin akvaryumda uygun koşullar sağlanarak üreme ve çoğalması gerçekleştirildi. Yeni nesil sivrisineklerle projemiz sonuçlandırıldı. Bu proje için fesleğen bitkisinin özütü çıkartıldı. Elde edilen özüt mum yapımında kullanıldı.

Yağmura Duyarlı Panjur

Proje Dersi: 

Yağmura Duyarlı Panjur

Hazır yağmur sensörü yerine öğrencilerin yaptığı yağmur sensörü kullanılarak başarılı olduğu görüldü. Motor devresindeki kasnak ayarı iyi olmadığı zaman panjur hareketinde zorlanma görüldü. Kasnak ayarı denenerek belli noktaya getirildiğinde ve yeterli gerilme verildiğinde bu engel de aşılmış oldu.

Okulumuz Çevresinde Yaşayan Ailelerde Geri Dönüşüm Bilinci

Proje Dersi: 

Okulumuz Çevresinde Yaşayan Ailelerde Geri Dönüşüm Bilinci

Evimizdeki atıkların değerlendirilmesi tabii kaynaklarımızın tükenmesini önleyeceği gibi ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve çevre kirliliğinin önlenmesi sağlanmış olacaktır. Bu nedenle geri dönüşüm bilinci önemlidir.

Geosistem Masası

Proje Dersi: 

Fikrimiz, öğrencilerle tartışma ve proje konuları hakkında yaptığımız beyin fırtınası sonucu ortaya çıkmıştır. Geometri derslerinin daha iyi kavranması, renklendirilmesi ve kullandığımız aletlerimizin güvenilir ve merkezî bir masada toplanması amacına yönelik olmuştur.

Notalardaki Permütasyon

Proje Dersi: 

Notalardaki Permütasyon

Permütasyon konusunun notalara uyarlanmasından oluşan bu projede sadece matematik kullanılarak besteler oluşturulmuştur. Hiç müzik bilgimiz olmadığından en basit notaları numaralandırdık.
Do-1 Re-2 Mi-3 Fa-4 Sol-5 La-6 Si-7 Beste yazımına uygun permütasyon problemleri oluşturduk.

Matmapbul

Proje Dersi: 

6. ve 7. sınıf matematik konularına ait soruları içeren bir bulmaca hazırlanmıştır. Bu bulmaca web tasarımı şeklinde olup 81 adet matematik sorusu içermektedir. Bu sorulara verilen doğru cevaplara
karşılık o cevabın sonucu olan ilin görüntüsü bilgisayar ekranı üzerinde görünür olmaktadır.

Akıllı Akvaryum

Proje Dersi: 

Akıllı Akvaryum

Hazırlanan döner bir düzeneğin pilli bir saatin akrep mili ile döndürülerek 12 saatte bir akvaryuma yem bırakmasıdır. Ortadaki silindir parça doğrudan akrep miline bağlıdır. 12 saatte bir tur atar. Bu silindir üzerindeki delik hacim, bir tur boyunca bir defa yem haznesi ile karşılaşır.

Sayfalar

Detaylı İçerik Arama

Herhangi bir filtre seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.