Ağ Günlükleri

-A A +A

CKEditör Template Dosyasından Şablon Düzenleme

CkEditör modülünü kurduysanız ve bazı özel içerikler için bir şablon oluşturup kısa yoldan kullanmak istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor?

Biraz uğraştım ama araştırmalar ve denemeler sonunda çözümü buldum.

Öncelikle ckeditor sitesinden templates eklentisini indirmeniz gerekiyor (https://ckeditor.com/cke4/addon/templates buradan sürümünüze uygun templates eklentisini indiriniz).

Sonrasında ckeditor/plugins klasörü içerisine bu indirdiğiniz dosyayı çıkarınız.

Drupal 7 ile Sadece Ziyaretçiye Script Gösterme

Drupal 7'de head tagi arasına eklediğiniz bir scripti sadece ziyaretçilerin görmesini isterseniz aşağıdaki kodu html.tpl.php dosyasının head tagi arasına yazabilirsiniz. Bu dosya system modülü içerisinde ve temanızın dosyalarının arasında bulunur. Tema dosyalarının içine ekleyebilirsiniz.

Drupal 9: CSV Serialization requires the League\Csv library Hatası Çözümü

Drupal 9: CSV Serialization requires the League\Csv library Hatası Çözümü bulundu. Drupal 9: CSV Serialization requires the League\Csv library Bug Fix

Akıllı Tahtada H5P Sürükle Bırak Hatası Giderme Drupal/Wordpress/Moodle (H5P Drag & Drop Bug Fix on Smart Board)

Akıllı Tahtada H5P Sürükle Bırak Hatası Giderme Drupal/Wordpress/Moodle (H5P Drag & Drop Bug Fix on Smart Board)
Bunu yaptıktan sonra düzeltme oldukça basittir. İşte adımlar:

Türkiye’de İlk Kez “Yükseköğretim Şurası” Düzenleniyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ülkemizde ilk defa, yükseköğretimle ilgili çeşitli güncel konu ve sorunların tartışılacağı ve uzlaşı sağlanan tekliflerin YÖK’e iletileceği “I. Yükseköğretim Şurası” yapılmasına yönelik bir çalışma başlattı. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç imzasıyla, ilgili bütün paydaşlara YÖK tarafından düzenlenecek olan Şuraya dair ön bilgilerin ve öneri taleplerinin yer aldığı bir yazı yollandı.

TÜBİTAK Fen Lisesi

Bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ile Ülkemizin gelişmesine kritik katkı sağlayacak, analitik düşünen, toplum ve çevre bilinci gelişmiş geleceğin lider bilim insanlarının yetiştirileceği TÜBİTAK Fen Lisesi kapılarını öğrencilerimize açıyor!

MEB Nisan Ayı LGS Örnek Sorularını Yayımladı

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik sunulan beşinci soru paketi öğrencilerin kullanımına sunuldu. Nisan ayı örnek soruları ile beraber bugüne kadar 1.060 örnek soru, 8. sınıf öğrencilerinin erişimine açılmış oldu.

Örnek sorular, 6 Haziran 2021'de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav'a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek.

Whatsapp ile Kaç Kişi Video Görüşme Yapabilir?

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı ama pandemi süreci henüz devam ediyor. Hal böyle olunca uzaktan eğitimler de artık hem devlet okulları hem de özel okulların vazgeçilmezi haline geldi. Güvenlik gerekçeleriyle milli eğitim bakanlığı öğretmen ve öğrencileri EBA'ya yönlendirse de

Tokat Kelebekleri Kitabımız Ulusal Basında

Nisan 2020'de baskıdan çıkan el emeği göz nuru kitabımızın haberi bugün ulusal basına yansıdı. DHA Erbaa muhabiri İbrahim UĞUR tarafından hazırlanan haber....

Tokat Kelebekleri Kitabımız Sonunda Çıktı :)

Yaklaşık 6 yıldır arazide vermiş olduğumuz emeğin somut ürününü bugün elimize aldık. Tokat Kelebekleri kitabımız hazır.

Sayfalar

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.