Eğitsel Oyunlar

-A A +A

Kelebek Anatomisi - 2 (Kelebek Kanat Üstü)

Kelebeğin kanat üstü bölgelerini uygun yerlere sürükleyerek bırakınız. Fotoğraf: http://www.trakel.org/pdf/33588.pdf adresinden alınmıştır. Hazırlayan: Ali BALİ'ye teşekkürler.

Kelebeğin Anatomisi - 1 (Kanat Altı ve Anten)

Kelebeğin anatomisini ve yapısını daha iyi tanımak için (http://www.adamerkelebek.org/MenuDetay.asp?MenuId=21&altMenuId=53) sayfasından alınan fotoğraf üzerinde, Kelebeğin Kanat ve Anten B

Satyridae Kelebekleri Eşleştirme Oyunu

Satyridae kelebekleri ile hazırlanmış resim ve isim eşleştirme kartları. Hem bilginizi hem de hafızanızı göstereceğiniz bir oyun. Hangi kelebeğin hangi tür olduğunu eşleştirin. Kolay gelsin...

Satyridae Kelebekleri Resimden İsim Tanıma 1

Resimde gösterilen kelebeklerin isimlerini Türkçe istenenleri Türkçe, Latince istenenleri Latince olarak yazınız...

İlkokul 1.Sınıf Okuma ve Yazma Alıştırmaları / Çalışmaları

İlkokul 1.sınıflar için dinlediğini yazma, duyduğunu yazma (dikte) alıştırmaları. Puanlama ve yıldız/kupa ödül sistemiyle öğrencilerin dikkatinin çekilmesi amaçlanmıştır.

İlkokul Okuma Alıştırmaları - Oku/Dinle

İlkokul birinci sınıflar için okuma alıştırmaları. Seçtiğiniz harf ve harf grubundan gelen kelimeleri okuyup dinleyerek öğrencilerimiz kendilerini geliştirebilir, okumalarını hızlandırabilirler...

İlkokul İçin Basit Toplama Alıştırmaları Etkinliği

İlkokul İçin Basit Toplama Alıştırmaları Etkinliği

Etkinlikte iki sayının toplamı yapılmakta. Doğru işlemler sonucunda puan kazanılmakta ve belli puan aralıklarında yıldız ve kupa ödülleri verilmekte.

Hayvanlarla özelliklerini eşleştiriniz.

5.sınıf Canlılar konusuyla ilgili bir sürükle-bırak oyunu. Verilen canlıları özellikleri ile eşleştiriniz...

Elementlerin Sembollerini Öğrenelim

Periyodik tablodaki ilk 20 element ve çok kullanılan elementlerin sembollerinin öğretilmesi amacıyla bu içerik hazırlanmıştır. Kartlarda isimleri verilen elementlerin altındaki boşlukları sembollerini yazınız ve kontrol düğmesine tıklayarak kontrol ediniz.

Yıkıcı Doğa Olayları Kim Milyoner Olmak İster Oyunu

Yıkıcı doğa olayları konusuna ait Kim Milyoner Olmak ister oyunu. Soruları doğru cevaplayarak tam puan almaya çalışın. Başarılar..

Sayfalar

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.