Animasyon-Simülasyon-Video

-A A +A

Ay'ın Evreleri Animasyon

Daha önce Flash olarak hazırladığım ama Adobe'nin Flash yayın hayatına son vermesiyle atıl kalan içeriği derslerimde faydalanmak için HTML5 olarak tekrardan düzenlemeye çalıştım. Umarım öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerimize faydalı olur....

Işık ve Renkler Simülasyonu

Tek renk ışığın algılanması, beyaz ışığın renklere ayrılması ve ana renkleri gösteren güzel bir simülasyon. Renk karışımlarını da gösterebilirsiniz. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı karıştırarak gökkuşağı yapın. Tek renkli hüzme ya da beyaz ışık filtesinin dalga boyunu değiştirin.

Basit Makineler - Kaldıraçlar (Denge Hareketi) Simülasyonu

Basit makinelerden kaldıraçlar için hazırlanmış çok güzel bir simülasyon. PC/Mobil uyumlu bir simülasyon. PhET ekibi tarafından hazırlanmıştır. İster ders anlatırken isterseniz ders çalışırken faydalanabilirsiniz.

Maddenin Halleri ve Hal Değişimi Simülasyonu / Animasyonu

Maddenin halleri ile ilgili hazırlanmış bir simülasyon/animasyon/benzetim. pHET tarafından oluşturulmuş içerik. Maddenin halleri, hal değişimi ve tanecikler arası etkileşimi göstermek ve öğretimi için güzel bir çalışma...

Kuvvet ve Hareket / Sürtünme Kuvveti / Sabit Süratli Hareket Simülasyon

PhET™ Interactive Simulations tarafından hazırlanan Kuvvet ve Hareket: Temel Prensipler simülasyonu.

Durgun Elektrik ve Balonlar (Elektriklenme) Simülasyonu

Bu etkinlikte balonun yüne sürtünerek elektriklenmesi sağlanır. Yük geçişleri ve çekme-itme etkileri gözlemlenir.

Atom Üretme / Element Sembolleri / Atom Oyunu

Sınıf içerisinde ya da evde severek ilgileneceğiniz bir etkinlik. Bu etkileşimsel içerik üç ana bölümden oluşmakta.

Çiçekli ve Çiçeksiz Bitkileri Sınıflandıralım Etkinliği

Bu etkinlikteki amaç; çiçekli ve çiçeksiz bitkilerin sınıflandırılmasının kavranmasıdır. Etkinlik, 7.sınıf (2018-2019) ders kitabı sayfa 158'de bulunmaktadır. Burada sürükle bırak olarak etkileşimli hale getirmiş olduk.

Besin Zinciri Oluşturma - Etkileşimli İçerik 3

Bu etkinliğin amacı, besin zincirinin, besin zincirindeki üretici ve tüketicilerin, besin zincirindeki enerji akışının kavranmasıdır.

Besin Zinciri Oluşturma Oyunu 2

Bu etkinliğin amacı, besin zincirinin, besin zincirindeki üretici ve tüketicilerin, besin zincirindeki enerji akışının kavranmasıdır. Etkinlikte verilen canlıları enerji akışı sırasına göre sıralayarak (sürükleyip bırakarak) bir besin zinciri oluşturunuz.

Sayfalar

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.