2022 LGS Başvuru ve Uygulama Kılavuzu İndir

-A A +A
MERKEZÎ SINAV UYGULAMA TAKVİMİ 2022
Sınıf Başvuru Tarihi Sınav Giriş Yeri Sınav Tarihi Sınav Sonuçlarının İlanı
8. sınıf Başvurular Merkezi Olarak Bakanlık Tarafından Yapılacaktır. (Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğlenciler hariç) 04-14 Nisan 2022 27 Mayıs 2022 tarihinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden İlan Edilecektir. 05 Haziran 2022 30 Haziran 2022

2022 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

2022 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu, bu yıl ilk defa görme yetersizliği olan öğrenciler için "sesli betimleme" kullanılarak düzenlenmiş ve işitme yetersizliği olan öğrenciler için ise "işaret dili" kullanılarak düzenlenmiş olup, ihtiyacı olan öğrencilerimizin erişimine sunulmuştur.

Görme yetersizliği olan öğrenciler için hazırlanan, 2022 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nun sesli betimleme kullanılarak düzenlenmiş hali için tıklayınız.

İşitme yetersizliği olan öğrenciler için hazırlanan, 2022 Yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nun işaret dili kullanılarak düzenlenmiş hali için tıklayınız.


Kaynak: http://odsgm.meb.gov.tr/www/sinavla-ogrenci-alacak-ortaogretim-kurumlari...

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.