Sosyal Bilimler

-A A +A

26 Kasım 2015 TEOG I İnkılap Tarihi Sınavı Video Çözümleri

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 26 Kasım 2015 Perşembe tarihinde yapmış olduğu 2015 8.Sınıf 1.Dönem Merkezi Ortak Sınavı T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersi sorularının video çözümleri için BURAYA TIKLAYINIZ.

26 Kasım 2015 TEOG I İnkılap Tarihi Sınavı Soru ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 26 Kasım 2015 Perşembe tarihinde yapmış olduğu 2015 8.Sınıf 1.Dönem Merkezi Ortak Sınavı T.C. İNKILÂP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK dersi soruları ve cevapları.

T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük

2015-2016 Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar

Kategori: 

2015-2016 Ünitelendirilmiş Yıllık Planlar

7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ünitelendirilmiş Yıllık Plan 2014-2015

Kategori: 

7.Sınıf (Ortaokul 3) Sosyal Bilgiler Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Plan 2014-2015 İndir - Güncel

6.Sınıf - Ülkemiz ve Dünya

Kategori: 

DÜNYA'NIN NERESİNDEYİZ
Sınırları belirli bir alan içinde yaşayan in­san sayısına nüfus denir. Bu alan Dünyanın ta­mamı olabileceği gibi kıta, ülke, bölge, il, ilçe, köy veya daha dar bir alan da olabilmektedir.

İnsanların eseri olan ya da doğal çevre­den elde edilen, işletildiğinde gelir getiren zenginlikler ekonomik kaynak olarak adlandırılır. Ekono­mik kaynakların işleniş şekillen, mal ve hizmet et­kinlikleri ile bu etkinliklerden doğan ilişkilerin bü­tününe de ekonomik faaliyetler denir.

6.Sınıf - Ülkemizin Kaynakları

Kategori: 

Ekonomiyi Etkileyen Etmenler (Faktörler): 1- Coğrafi Etmenler 2- Doğal Kaynaklar 3- Teknolojik Gelişmeler 4- İhtiyaç ve İstekler 5- Devletin Katkısı ve Desteği

Sosyal Bilgiler Ders Notları

Kategori: 

Sosyal Bilgiler 5-6-7-8.Sınıf Ders Notları

6.Sınıf - Yeryüzünde Yaşam

Kategori: 

İnsanlar yaşadığı çevrenin iklimi, bitki örtüsü oradaki yaşamı etkiler. İnsanlar oradaki iklime göre giyinir. Oradaki bitkilere göre ticareti gelişir.

6.Sınıf - Sosyal Bilgiler Öğreniyorum

Kategori: 

Çevremizdeki bir olay yaşamın birçok alanını etkiler. Örneğin mahallemize açılan bir okul o çevrede eğitimi (kültürel),etkiler, orada iş kollarının gelişmesini sağlar (ekonomik), insanların yaşamını etkiler (sosyal).

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.