F.6.2. Vücudumuzdaki Sistemler

-A A +A

Hücre Savunma Oyunu - Stem Cell Defender

Oyunda hücreye giren zararlı maddeleri (mikropları) savunma alanına atmanız istenmekte. Savunucumuz (akyuvar hücresi) ile mikropları tutup savunma alanına fırlatarak yok etmeniz gerekmekte.

Bölüm 5: Boşaltım Sistemi Ders Notu - Konu Özeti 1

Kategori: 

Boşaltım Sistemi

Boşaltım Sistemi

Boşaltım

Besin içeriklerinin kullanılmasından sonra kalan su ve madensel tuzlar ile karbon dioksit gazı, üre, ürik asit gibi zararlı ve atık maddelerin vücudumuzun sağlığı için vücut dışına atılması gerekir. Bu olaya boşaltım ve boşaltım olayını gerçekleştiren sisteme de boşaltım sistemi adı verilir.

Bölüm 4: Solunum Sistemi Ders Notu - Konu Özeti 1

Kategori: 

Solunum Sistemi

Hücrelerimize gerekli olan enerjiyi sağlamak için havadan oksijenin alınıp, vücuda zararlı olan karbondioksidin havaya verilmesi olayına, solunum denir.

Küçük Dolaşım Şeması Afiş

6.sınıflar Fen Bilimleri dersinde 2.ünite 3.konusu Dolaşım Sistemi. Dolaşım sistemi konusunda küçük dolaşımı anlatırken kullanabileceğiniz bir şema. İster yazıcıdan çıktısını alın asın, isterseniz etkileşimli tahta (akıllık tahta) üzerinden kullanın...

Büyük Dolaşım Şeması Afiş

Büyük Dolaşım

6.sınıflar Fen Bilimleri dersinde 2.ünite 3.konusu Dolaşım Sistemi. Dolaşım sistemi konusunda büyük dolaşımı anlatırken kullanabileceğiniz bir şema. İster yazıcıdan çıktısını alın asın, isterseniz etkileşimli tahta (akıllık tahta) üzerinden kullanın...

Bölüm 3: Dolaşım Sistemi Ders Notu 1

Kategori: 

Dolaşım Sistemi

Vücudumuzda kan, damarlar ve kalpten oluşan sisteme dolaşım sistemi adı verilir. Kan, damar adı verilen ve tüm vücudu saran yapılarla vücudun her yerine taşınır.

Bölüm 2: Sindirim Sistemi Ders Notu 1

Kategori: 

Sindirim Sistemi

Yaşamımızı devam ettirebilmek için enerjiye ihtiyacımız vardır ve bu enerjiyi yediğimiz besinlerden karşılarız. Vücuda alınan büyük moleküllü besin içeriklerinin hücrelerimiz tarafından kullanılabilecek kadar küçük parçalara ayrılmasına sindirim denir.

Bölüm 1: Destek ve Hareket Sistemi Ders Notu 1

Kategori: 

Destek ve Hareket Sistemi

İskeletimizi oluşturan kemikler ve eklemler ile vücudumuzda bulunan kaslar destek ve hareket sistemini oluşturur.

6.Sınıf - 2.Ünite: Vücudumuzdaki Sistemler

Kategori: 

Vücudumuzdaki Sistemler

Bu ünitede öğrencilerin; destek ve hareket, sindirim, dolaşım, solunum ve boşaltım sistemlerine ait yapı ve organlara ilişkin bilgi ve beceriler kazanmaları amaçlanmaktadır.

Vücudumuz birçok sistemin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Sağlığımız için bu sistemlerin bir arada düzenli ve birbirleriyle uyumlu olarak çalışması gerekmektedir.

2019-2020 6.Sınıf MEB Örnek Sorular (Beceri Temelli)

Soru Sayısı: 

20 Adet Soru Var

Sayfalar

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.