Işık ve Renkler Simülasyonu

-A A +A
×

Bilgi!

Bazen içeriklerin yüklenmesi zaman almaktadır. Lütfen içeriğin yüklenmesini bekleyiniz...

Tek renk ışığın algılanması, beyaz ışığın renklere ayrılması ve ana renkleri gösteren güzel bir simülasyon. Renk karışımlarını da gösterebilirsiniz. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı karıştırarak gökkuşağı yapın. Tek renkli hüzme ya da beyaz ışık filtesinin dalga boyunu değiştirin. Işığı katı hüzme olarak veya bireysel fotonlar hâlinde görüntüleyin. Farklı kırmızı, yeşil ve mavi ışık birleştirmelerinde kişinin hangi rengi gördüğünü belirleyin. Farklı renk filtreleri arasından geçme yetisine sahip ışık rengini saptayın.

Benzer Icerikler: 

Gökkuşağındaki Renkleri Sıralayalım Etkinliği

Bu etkinliğimizin amacı gökkuşağını oluşturan renklerin öğrenilmesi ve gökkuşağındaki sıralamasının kavranmasıdır. Etkinliğimizde gökkuşağını oluşturan renkler karışık bir şekilde verilmiştir. Sizden bu renkleri gökkuşağındaki dizilim sırasına göre sıralamanızı istiyoruz.

7.Sınıf - 5.Ünite Işığın Madde İle Etkileşimi Konu Özetleri

Kategori: 

7.Sınıf - 5.Ünite Işığın Madde İle Etkileşimi Konu Özetleri

Bölüm 1: Işığın Soğurulması ve Yansıması Konu Özeti

Kategori: 

Işık Renkleri

Işığın Kırılması Simülasyonu

İki ortamın farklı kırılma eğilimleri arasında ışığın kırılımını araştırın. Havayı suyla, suyu da cam ile değiştirmek kırılım açısını nasıl değiştirir görün. Farklı şekillerdeki prizmalarla oynayın ve gökkuşağı yapın.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.