F.7.2. Hücre ve Bölünmeler

-A A +A

7.Sınıf Fen Bilimleri - Hücre ve Bölünmeler - Soru Çözümü - 2 Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

7.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 2.Ünite: Hücre ve Bölünmeler - Hücre ve Bölünmeler - Soru Çözümü - 2 Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videosu (Kaynak: TRT EB

7.Sınıf Fen Bilimleri - Hücre ve Bölünmeler (Soru Çözümü) Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

7.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 2.Ünite: Hücre ve Bölünmeler - Hücre ve Bölünmeler (Soru Çözümü) Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videosu (Kaynak: TRT EBA TV

2019-2020 7.Sınıf Fen Bilimleri Yazılı Soruları (1.Dönem 1.Yazılı)

Soru Sayısı: 

30 Adet Soru Var

Bölüm 3: Mayoz Bölünme Ders Notu - Konu Özeti 1

Kategori: 

Mayoz Bölünme

Mayozla üreme hücrelerinde kromozom sayısı yarıya iner. Bu sayede, üreme hücrelerinin döllenmesi sonucu oluşan yeni bireyin kromozom sayısı, anne ve babanın kromozom sayılarıyla aynı olur.

Hücresel Organizasyon Sıralama Etkinliği

Bu etkinlikteki amaç; hücresel organizasyondaki sıralamanın (küçükten büyüğe) öğretilmesi. 7.sınıf hücre konusunu işlerken kullanabileceğiniz bir etkinlik.

Hücresel Organizasyon Şemaları - Hücreden Organizmaya

7.Sınıf hücre konusuyla ilişkili; hücreden organizmaya hücresel organizasyon şemaları yüksek çözünürlükte hazırlanmıştır. Dileyenler için PDF, WORD dosyalarını talepleri halinde gönderebilirim.

Bölüm 2: Mitoz Bölünme Ders Notu - Konu Özeti 1

Kategori: 

Mitoz Bölünme

Bir hücrenin, kendini kopyalayarak iki yeni hücre oluşturduğu bölünme şekline mitoz adı verilir. Mitoz; tek hücreli canlılarda üremeyi, çok hücreli canlılarda ise büyüme, gelişme ve yaraların onarılmasını sağlar.

Bölüm 1: Hücre Ders Notu - Konu Özeti 1

Kategori: 

Hücre

HÜCRE

Geçmişten Günümüze Hücre

Bilim insanları yıllar boyunca hücre ile ilgili çalışmalar yaptılar, çalışmalarını birbirleriyle paylaştılar ve hücre ile ilgili bilinenler her geçen gün arttı. Hücre ve mikroskop alanlarında kilometre taşı sayılan çalışmalar kronolojik sırasıyla şu şekildedir:

7.Sınıf - 2.Ünite: Hücre ve Bölünmeler

Kategori: 

Hücre ve Bölünmeler

Bu ünitede öğrencilerin; hayvan ve bitki hücrelerini ayırt edebilmesi, hücre-doku-organ-sistem ve organizma ilişkisini kavraması amaçlanmaktadır. Ayrıca mitoz ve mayoz bölünme aşamalarını tanımlayabilmeleri, üreme hücrelerinin oluşumunu, mitoz ve mayoz arasındaki farklılıkları kavramasına ilişkin bilgi ve beceriler kazanmaları amaçlanmaktadır.

Hücre ve Mikroskop Alanındaki Gelişmeler

Bilim insanları yıllar boyunca hücre ile ilgili çalışmalar yaptılar, çalışmalarını birbirleriyle paylaştılar ve hücre ile ilgili bilinenler her geçen gün arttı. Bunu tarih şeridinde aşağıdaki etkileşimli içerikteki gibi gösterebiliriz.

Sayfalar

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.