Bulutsular (Nebula) ve Türleri Diyalog Kartları Etkinliği

-A A +A
×

Bilgi!

Bazen içeriklerin yüklenmesi zaman almaktadır. Lütfen içeriğin yüklenmesini bekleyiniz...

Bu etkinlikte amaç, bulutsuların (nebula) türlerinin ve isimlerinin kavratılmasıdır. Kartların ön yüzünde verilen görsele göre bulutsunun türünü ve adını tahmin etmeye çalışınız.

*Fotoğraflar ve açıklamalar Bilim Çocuk Dergisinin ekinden alınmıştır.

Benzer Icerikler: 

Yıldızlar Işığı Güneşten mi Alır?

Kategori: 

Güneş de bir yıldızdır. Ve tüm yıldızlar da Güneş gibi kütlelerinin muazzam baskısını dengeleyebilmek için merkezlerinde hidrojen çekirdeklerini birleştirip daha ağır elementler haline getirdikleri füzyon tepkimeleriyle enerji üretirler. Yüzeye ulaşan bu enerjinin küçük bir bölümünü de bizim gözlerimizin duyarlı olduğu görünür (optik) ışık dalgaboylarında ışıma yaparak yayarlar. Yıldızların kütlelerine bağlı olarak bu enerjinin daha büyük bölümleriyse bizim göremediğimiz kızılaltı ya da morötesi dalga boylarında yayılır.

Gezegenler ve Yıldızların Büyüklükleri - Video

Gezegenler ve Yıldızların Büyüklükleri - Video

Neden Yıldızlar Gece Yanıp Sönüyormuş Gibi Görünür?

Kategori: 

Şehrin ışığından uzak bir yerde, açık havada başımızı göğe kaldırdığımızda çok sayıda yıldızı görmemiz mümkündür. Ama dikkat ettiyseniz yıldızlar sanki dalgalı bir şekilde yanıyormuş gibi görünür. Yani yanıp sönüyormuş gibi görünür. Acaba gerçektende yıldızların ışıkları yanıp söner mi?

Yıldızların Yaşam Evreleri Afiş Çalışması

7.sınıf Güneş Sistemi ve Ötesi ünitesinin konusu olan yıldızları anlatırken kullanabileceğiniz yıldızların yaşam evreleri afişimizi indirebilirsiniz.

PDF - WORD - PSD dosyalarını isterseniz mail atabilir ya da yorum kısmından iletişim bilgilerinizle talep edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.