F.8.6. Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi

-A A +A

8.Sınıf Fen Bilimleri - Sürdürülebilir Kalkınma Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

8.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi - Sürdürülebilir Kalkınma Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videosu (Kaynak: TRT E

8.Sınıf Fen Bilimleri - Küresel İklim Değişikliği Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

8.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi - Küresel İklim Değişikliği Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videosu (Kaynak: TRT

8.Sınıf Fen Bilimleri - Madde Döngüleri Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

8.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi - Madde Döngüleri Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videosu (Kaynak: TRT EBA TV)

8.Sınıf Fen Bilimleri - Solunum Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

8.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi - 2.Enerji Dönüşümleri - Solunum Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videosu (Kaynak

8.Sınıf Fen Bilimleri - Fotosentez Hızına Etki Eden Faktörler Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

8.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi - 2.Enerji Dönüşümleri - Fotosentez Hızına Etki Eden Faktörler Konusu Ders Anlatım Videosu -

2018-2019 8.Sınıflar Fen Bilimleri Dersi 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

Soru Sayısı: 

33 Adet Soru Var

Ozon Tabakasının İncelmesi Nasıl Olur?

Kategori: 

Ozon tabakasındaki incelme halk arasında ozon tabakasının delinmesi şeklinde ifade edilmektedir. Buradaki delik bildiğimiz delik şeklinde değil ozon tabakasının incelmesini belirtmektedir.

Ozonosfer ya da Ozon Tabakası, Stratosferin üst kısmında bulunan tabakadır.

Besin Zinciri Oluşturma - Etkileşimli İçerik 3

Bu etkinliğin amacı, besin zincirinin, besin zincirindeki üretici ve tüketicilerin, besin zincirindeki enerji akışının kavranmasıdır.

Besin Zinciri Oluşturma Oyunu 2

Bu etkinliğin amacı, besin zincirinin, besin zincirindeki üretici ve tüketicilerin, besin zincirindeki enerji akışının kavranmasıdır. Etkinlikte verilen canlıları enerji akışı sırasına göre sıralayarak (sürükleyip bırakarak) bir besin zinciri oluşturunuz.

Besin Zinciri Oluşturma Oyunu 1

Bu etkinliğin amacı, besin zincirinin, besin zincirindeki üretici ve tüketicilerin, besin zincirindeki enerji akışının kavranmasıdır. Etkinlikte verilen canlıları enerji akışı sırasına göre sıralayarak (sürükleyip bırakarak) bir besin zinciri oluşturunuz.

Sayfalar

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.