Öğrenci Tanıma Fişi - Rehberlik

-A A +A

ÖĞRENCİ TANIMA FİŞİ

NEDEN VE NE ZAMAN KULLANILMALI?
Öğrenci tanıma fişi eğitim – öğretim yılının başında, öğrenci hakkında bilgi sahibi olmak için kullanılır.Tanıma fişinde, doldurulduğu tarih, öğrencinin kimlik bilgileri ve fotoğrafı, ailevi bilgiler, öğrencinin sağlık durumu,duygusal ve sosyal durumu, öğrenim durumu vb. bilgiler bulunmaktadır. Öğrenci tanıma fişlerinde, öğrenciyi tanımaya yönelik bilgiler, öğrencinin kendisinden ve ailesinden alınır.

KİMLERE , NASIL UYGULANIR?
Öncelikle; okula yeni kayıt olan, yeni başlayan, 1. sınıf, 6. sınıf ve 9. sınıf öğrencilerine uygulanır. Öğrenci tanıma fişlerinin her yıl kontrol edilerek, değişen bilgilerin yenilenmesi sağlanmalıdır. Sınıf rehber öğretmeni tanıma fişini öğrencilere dağıtır, ve tanıma fişinin doldurulmasını sağlar. Gerekli kısımları aileden alınan bilgiler ışığında doldurur. İlköğretimin 1. sınıfında olan öğrencilerin tüm bilgileri sınıf rehber öğretmeni tarafından, veliden ve öğrenciden alınarak doldurulur.

NASIL DEĞERLENDİRİLİR VE YORUMLANIR?
Öğrenci tanıma fişindeki bilgiler, diğer birey tanımaya yönelik teknik ve uygulamalarla da desteklenerek, öğrenci kişisel dosyalarına işlenir. Tanıma fişlerindeki bilgiler, tüm rehberlik ve eğitim faaliyetlerinde kullanılabilecek temel bilgi kaynağıdır.

 

İndirmek İçin Aşağıdaki Bağlantıları Tıklayınız

Ekler
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.