Çevremizdeki Pi

-A A +A

Pi sayısının ilk üç rakamının takvimlerdeki karşılığı 14 Mart (3/14), her yıl Pi Günü olarak kutlanıyor. Bilim Genç Sitesi'de bu sebeple 2019 Mart ayı fotoğraf köşesi konusunu "Çevremizdeki Pi" olarak belirlemişti.

Bende konuyla ilgili olarak fotoğraflarımı gönderdim tabii ki :) Konuyla ilgili gönderilen fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından, Facebook’ta ve Twitter’da Bilim Genç okurları tarafından seçilmiş/oylanmış. Sağolsunlar iki fotoğrafımı da sergilemeye layık gördüler.

İlk fotoğrafım gün batımı sırasında güneşi başağın altından çekmiş olduğum fotoğrafım. Diğer fotoğrafım da ayçiçeği tarlasında çektiğim ayçiçeği fotoğrafım.

Fotoğraf seçkisine buradan ulaşabilirsiniz...

İlginizi Çekebilir: 

Hareketi 3 Kare Fotoğrafladık

Bilim Genç sitesi her ay fotoğraf köşesinde bir konu belirliyor. Bu konuyla ilgili üyeler fotoğraflar gönderiyor ve ay sonunda bu fotoğraflardan en beğenilenler sitede yayınlanıyor. Seçkiye giren üyelere ise bilim teknik yayınlarından çeşitli kitaplar hediye olarak gönderiliyor.

Ben de amatör+ bir fotoğrafçı olduğum için bu köşeyi severek takip ediyor ve arşivimdeki fotoğraflardan konulara uygun olan 3-5 tanesini yüklüyorum. Aynı zamanda yüklediğimiz her fotoğraf bilim genç sitesinde bir arşiv dosyası olması açısından da sevindirici.

Fotoğraf Makinesi Nasıl Çalışır?

Kategori: 

Fotoğraf makinesinin nasıl çalıştığını merak mı ediyorsunuz? Çektiğimiz fotoğraflar nasıl işleniyor?

Fotoğraf, Gerçeklik ve Gerçeğin Temsili Konu Anlatımı

Fotoğraf, Gerçeklik ve Gerçeğin Temsili konusu incelenecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=oUL0yQwg2t8

Matematiği Hangi Uygarlık Buldu?

Kategori: 

En önemlileri Mezopotamya Uygarlıkları, Çin, Hindistan, Eski Mısır ve Eski Yunan. Bunların bileşimi, MÖ 500-300 döneminde kayıtlara alınmış, eklenmiş görünüyor.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.