Eğitim Takviminde Gelmemiş (Sonraki) Günleri Görme

-A A +A

Blog Kategori: 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020'ye girerken veli, öğretmen ve öğrencilere bir uygulama armağanı oldu. Bu uygulama; "Eğitim Takvimi". İlk izlenimlerime göre tasarımı ve birkaç özelliği (özelliksizliği desek daha doğru :) ) haricinde olumlu bulunan bir uygulama.

Uygulamadaki takvimde her gün için; "Günün Sözü, Günün Kelimesi, Günün Doğrusu, Günün Atasözü, Günün Oyunu, Günün Değeri, Günün Önerisi, Günün Çözümü, Günün Nedeni" bölümleri yer almakta. Gayet güzel öneri ve bilgiler içerdiğine inanıyorum. Uygulamada en çok can sıkan özelliklerden birisi de gelmemiş günleri göstermemesi. Sadece bugün ve öncesi takvimleri görüyoruz (normal şartlarda).

Dün akşam uygulamaya bakarken acaba dedim yarın ne var :) Belki daha önce siz de yapmışsınızdır biraz sonra yazacağım çözümü ama yine de paylaşmak güzeldir :)

Deneme yanılma yolu ile "bi bakak hele" dedim. Telefonun tarihini yarının tarihine ayarladım. Eğitim takvimi uygulamasını kapatıp açtım ve o da ne? Bugün yarın olmuş :D Yani anında sonuca ulaşmış oldum.

Sonuç olarak; eğer ki eğitim takviminde herhangi bir tarihi görmek istiyorsanız telefonunuzun tarihini o güne ayarlayın, eğitim takvimi uygulamasını kapatıp yeniden açın.

UYARI: Telefonunuzda tarih ile ilgili takviminizde görevler, zamanlanmış mailler vs... var ise bunların da günü gelip yapılmış gibi gösterebilir. Bu konuda sorumluluk kabul etmem haberiniz ola ;)

İlginizi Çekebilir: 

MEBBİS Yeni Yüzü - Tüm Uygulamalar Tek Çatı Altında

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaklaşık 10 yıldır hizmet verdiği elektronik ortam portalları artık tek çatı altında birleşip, tek şifre ile erişimi sağlanacak hale geldi. Milli Eğitim Bakanlığı personellerinin kullandığı MEBBİS portalı üzerinden tek şifre ile artık diğer portallara ve hizmetlere erişim sağlanabilecek. e-Devlet altyapısı ile entegre olan sisteme giren kullanıcılar ister MEBBİS şifresi ile ister e-Devlet şifresi ile MEBBİS, e-OKUL, MEBK12PANEL, Bir Milyon Fikir, EBA, e-Kurs, TEFBİS, e-Yaygın portallarına ulaşabilecekler.

Classic ASP'de Invalid_use_of_Null:_'Replace' Hatası ve Çözümü

ASP VBScriptte karşılaşmış olduğum bir hatayı ve çözümünü paylaşmak istiyorum. Belki aynı hatayla karşılaşıp çözüm arayanlar için yardımcı olur.

Hata Kodu: 800a005e

Bu hata genellikle karakter çevirme işlemleri sırasında ortaya çıkmakta. Geçersiz boşluk gibi bir anlamı var. Bendeki fonksiyon şu şekilde tanımlı idi ve hata veriyordu:

Drupal 7 Filefield Paths stdClass Hatası ve Çözümü

Bu hatayla Node Gallery eklentisiyle içerik düzenlerken karşılaştım. Resimleri silmem, düzenlemem, resimlere açıklama eklemem gerektiğinde sürekli bu hatayı veriyordu. "Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in sites/all/modules/file_aliases/modules/file_aliases/modules/filefield_paths.inc on line 33"

Çözümü için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz...

değişiklik yapılacak dosya /sites/all/modules/file_aliases/modules/filefield_paths.inc dosyası
--- dosyadan silinecekler
+++ dosyada silinen yere eklenecekler

Kaygan Zemin Uyarı Yazısı - Beyaz Fon Üzerine

Kaygan Zemin Uyarı Yazısı - Beyaz Fon Üzerine

Toner tasarrufu amaçlı. Beyaz fon üzerine yazılı kaygan zemin yazısı. Normalde sarı fon üzerine olan bu yazı toner tasarrufu için sarı kağıt üzerine normal yazıcıda çıkarılacak şekilde düzenlenmiştir. Dileyen ekteki sarı fon üzerine yazılmış şekilde de indirebilir.

Ay ve Güneş Tutulması Animasyonu - Videosu

Ay ve Güneş Tutulması Animasyonu İzle

Çukur Aynada Görüntü ve Özellikleri Animasyonu

Çukur Aynada Görüntü ve Özellikleri Animasyonum.

Ay'ın Evreleri Flash Animasyon

Ay'ın evrelerinin gösterimi ve öğretilmesi amacıyla hazırlamış olduğum flash animasyon. Animasyonu ekteki dosyayı sağ tıklayıp farklı kaydet seçeneğiyle bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.