ASP Not enough space on temporary disk hatası düzeltimi

-A A +A

Blog Kategori: 

Yine bir hata ve çözümü belki daha önce karşılaşan vardır. Ama ben yeni karşılaştım ve çözümünü de paylaşmak istedim. Belki birilerinin işine yarar ;) Asp ile yaptığınız bir site varsa, Plesk Panel üzerinden yönetiyorsanız ve Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '8007000e' [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Not enough space on temporary disk. hatası veriyorsa yapmanız bu hatayı gidermek için yapmanız gereken çok basit.

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error ’8007000e’
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Not enough space on temporary disk.

Eğer projeniz üzerinde yazma izini vs. gibi problemleriniz yoksa ve yinede bu hatayı alıyorsanız uygulama havuzunuzu kontrol etmeniz gerekecek, çüknü sunucu üzerinde projeniz için verilen uygulama havuzu yetmediği için bu şekilde bir hata ile karşılaşıyorsunuz.

Plesk kontrol paneliniz üzerinden veya IIS üzerinden uygulama havuzunu değiştirmeniz gerekmektedir, plesk üzerinden “IIS Uygulama Havuzu ” menüsüne girerek CPU Monitörünü Etkin Kıl seçeneğini aktif ediyoruz daha sonra Maksimum CPU Kullanımı (%) * menüsü üzerinden uygulama havuz limiti belirleyip tamam diyoruz problemimizi çözmüş oluyoruz.

Bu menüden Recycle diyerek uygulama havuzunu boşaltmanızda fayda var. Ayrıca Stop/Start yaparakta yine sunucuda bir rahatlama sağlayabilirsiniz.

Plesk panelden bu menüye nasıl gireceğim diye düşünüyorsanız eğer; plesk panel arama kutusuna IIS yazdığınızda ....... IIS Application Pool Your Web Sites seçeneği çıkacaktır. Sizde bu seçeneği seçerek gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Yorumlar

Hakikaten çok güzel anlatmışınız. Ne zamandır aradığım bir konu idi çok makbule geçti teşekkürler. :)

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.