Ders 5.H5P ile Dialog Cards-Etkileşim Kartları Oluşturma (Web 2.0 Araçlarıyla Etkileşimli İçerikler)

-A A +A

Doküman Kategori: 

H5p.org kütüphanesinde göremeyebilirsiniz. Öncelikle kütüphanede olmayan içerik türlerini kütüphaneye nasıl ekleyeceğiz onu öğrenelim. Yukarıdaki menüden Examples & downloads (uygulamalar ve indirmeler) linkini tıklayalım. Buradan ilgili içeriği (Dialog cards) bulalım. Tıkladığımızda içerik türü ile ilgili örnek uygulamalar gelecektir. Uygulamanın sol alt kısmından Reuse linkine tıklıyoruz. Karşımıza Download as an .h5p file yazısı çıkacaktır. Yani .h5p dosyasını indir. Bu linke tıklayarak dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz. Sonra hesabımıza girip Try out H5P linkine tıklıyoruz. Burada Create Content seçeneğinin yanındaki Upload seçeneğini tıklıyoruz. Upload a file linkine tıklayıp indirdiğimiz dosyayı seçiyoruz Use linkine tıkladığımızda .h5p uygulama paketimizi sunucuya yükleyip düzenleme yapılabilir halde açacaktır. Gerekli düzenlemeleri yapıp kaydediyoruz.

Dialog cards için bir metin ve cevap girmek zorunlu. Dilerseniz bir ses veya görsel de ekleyebilirsiniz. Ayrıca ipucu da eklemek mümkün. Dil öğretiminde sıkça kullanılmaktadır. Sınıf içi etkinliklerde de kullanıma müsaittir. Bunun yanında canlı türlerinin öğretiminde, sebep sonuç ilişkilerinde de kullanılabilir. Sizin de aklınıza gelen kullanılabilecek konular varsa yorum kısmına eklemeyi unutmayınız.

 

Benzer Icerikler: 

Ders 4.H5P ile Accordion İçerik Nasıl Oluşturulur (Web 2.0 Araçlarıyla Etkileşimli İçerik Oluşturma)

H5P ile Accordion İçerik Nasıl Oluşturulur (Web 2.0 Araçlarıyla Etkileşimli İçerik Oluşturma)

Bu içerik türünü kullanarak okuyuculara sunulan metin miktarını azaltabilirsiniz.

Ders 3.H5P ile FlashCads (Bilgi Kartı) Oluşturma (Web 2.0 Araçlarıyla Etkileşimli İçerik Oluşturma)

H5P ile FlashCads (Bilgi Kartı) Oluşturma (Web 2.0 Araçlarıyla Etkileşimli İçerik Oluşturma)

Ücretsiz etkileşimli HTML5 bilgi kartları. Soru ve yanıtlarla eşleştirilmiş görüntülere sahip bir dizi şık bir bilgi kartı oluşturabilirsiniz.

Ders 2.H5P.org Sitesi Nasıl Kullanılır, Hesap Oluşturma, H5P Etkileşimli İçerik Oluşturmada İlk Adım

H5P.org Sitesi Nasıl Kullanılır, Hesap Oluşturma, H5P Etkileşimli İçerik Oluşturmada İlk Adım

Videomuzda H5P.org sitesine nasıl üye olunacağı, içerikleri nasıl oluşturmaya başlanacağı hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Ders 1.H5P Tanıtımı - Web 2.0 Araçları ile Etkileşimli İçerikler Oluşturma

H5P Tanıtımı - Web 2.0 Araçları ile Etkileşimli İçerikler Oluşturma

WEB 2.0 ARAÇLARI ve ETKİLEŞİMLİ İÇERİKLER OLUŞTURMA

Web 2.0 Araçları

Kategori: 

H5P, WORDWALL, Kids Academy, Animoto, Storybird, Quizlet’s, ThingLink, Prezi, ClassDojo, Edmodo, Scratch, Memrise, Duolingo, Schoology, Quizizz, Quizlet, Photomath, Seesaw, Zoom, Google Classroom, Kahoot, LearningApps, Crossword Labs, Storyboard That, AnswerGarden, hihaho, Mind Map Free, lino, tricider, Incredibox, Emaze

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.