Ücretsiz Oyunla Öğretim Kursu

-A A +A

Blog Kategori: 

Games in Schools 2019 MOOC

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen yazıyla Games in Schools (Okullarda Bilgisayar Oyunlarıyla Öğretim) çevrimiçi kursuna tüm öğretmenlerin katılabileceği ile ilgili duyuru yapıldı.

Nedir bu Games in Schools 2019 MOOC?

Oyunların geleneksel öğretme ve öğrenmeyi nasıl geliştirebileceğini ve sınıfınıza oyun öğelerini nasıl dahil etmek istediğinizi öğrenmek ister misiniz? Bu öğretmenler için MOOC, fırsatları öğretecek, aynı zamanda oyunları öğretme ve öğrenmeye entegre ederek ortaya çıkan zorlukları da inceleyecek ve günlük öğretim uygulamanızda kullanmak için pratik oyun araçları ve etkinlik örnekleri sunacaktır. Video paylaşımı, etkileşimli etkinlikler ve tartışmaların yanı sıra kaynakların paylaşımı yoluyla da öğreneceğiz.

Okullarda oyun tabanlı öğrenmeyi keşfetmek için Okullardaki Oyunlar 2019 MOOC'da bize katılın! Dersin bu güncellenmiş hali, oyun temelli öğrenme alanındaki yeni kaynakları, araştırmaları ve gelişmeleri dikkate almaktadır.

Kurs, teknoloji destekli öğrenme alanındaki çalışmaları için sayısız ödül alan Ollie Bray tarafından sunulmaktadır. Birkaç yıl İskoçya'da öğretmen ve okul müdürü olarak çalıştıktan sonra, şu anda LEGO Vakfı'nda Küresel Yönetmen: Oyun ve Eğitim Bağlama görevini üstlendi.
Öğrenme hedefleri

Bu MOOC’nin sonunda şunları yapabileceksiniz:

    Oynak öğrenme kavramını ve öğretmenlerle alaka düzeyini açıklar.
    Potansiyel fırsatları ve oyun tabanlı öğrenmeyle ilgili zorlukları tartışın
    Öğretme ve öğrenmeyi geliştirmek için oyun öğelerini içeren öğrenme etkinlikleri oluşturma
    Öğretme, öğrenme ve değerlendirme için sınıf uygulamanıza oyun yerleştirin

Ön şartlar

Bu kurs oyun tabanlı öğrenmeyle ilgilenen herkese açıktır, ancak öncelikle ilkokul ve ortaokul öğretmenleri ile ilk eğitimdeki öğretmenleri uygulamak için tasarlanmıştır. Bu kurstan öğretmen eğitmenleri, politika yapıcılar, gençlik çalışanları veya okul müdürleri gibi diğer paydaşlar da yararlanabilir.
Modüller

    Modül 1: Sınıfta neden Bilgisayar Oyunları kullanılır?
    Modül 2: Tematik Öğrenme İçin Oyun Kullanma
    Modül 3: Öğrenme Oyunları
    Modül 4: Oyunlardan ne öğrenebiliriz?
    Modül 5: Oyun Tasarlama
    Modül 6: Oyunlar hakkında öğretmek neden önemlidir?

Sertifika

Bir kurs sertifikası alabilmek için, kurs katılımcılarının altı modülü de tamamlamaları gerekir. Zorunlu final etkinliği, oyun temelli öğrenmenin unsurlarını içeren bir ders planı oluşturulması ve Modül 6'nın sonundaki son hakem değerlendirmesi aktivitesini içerir. Tüm etkinlikleri tamamlamak için son tarih 4 Aralık 2019, 23:59 CET'dir.

 

İlginizi Çekebilir: 

Besin Zinciri Oluşturma - Etkileşimli İçerik 3

Bu etkinliğin amacı, besin zincirinin, besin zincirindeki üretici ve tüketicilerin, besin zincirindeki enerji akışının kavranmasıdır.

Periyodik Sistemin Tarihçesi Tarih Şeridi Şeklinde Etkileşimli İçerik

Periyodik Sistemin Tarihçesi Tarih Şeridi Şeklinde Etkileşimli İçerik

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.